Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Nasazujeme povinné ochranné brýle

Od letošní sezóny 23/24 platí povinnost užít ochranné brýle také pro kategorii mladších žáků, a to nejen na turnajích, ale také na trénincích.


Nasazujeme povinné ochranné brýle
Autor: Pavel Houska | Datum: 27.8.2023 - 00:00 | Zhlédnuto: 4006x

EDIT: 27.8.2023 - Od letošní sezóny 23/24 platí povinnost užít ochranné brýle také pro kategorii mladších žáků!

Původní článek: 1.9.2022:

V sezóně 2022/2023 nás čeká změna v oblasti vybavení hráčů. Po vzoru Finska se i do našich končin dostala povinnost použít při oficiálních turnajích ochranné brýle pro všechny hráče v kategoriích přípravky a elévů; hráč bez ochranných brýlí nebude rozhodčími k zápasu připuštěň.

Pro zvýšení bezpečnosti a vyšší komfort hráčů se přidáváme k dalším klubům a zavádíme povinnost užít ochranné brýle u nejmenších kategorií (přípravka, elévové) také na všech trénincích, a to ve florbalové části tréninku, tedy v situaci, kdy se hráč chopí florbalky. Tento krok má za cíl mj. snazší navyknutí si na nošení ochranných brýlí. Povinnost užít brýle na trénincích platí nejpozději od posledního zářijového týdne.

Pro vyšší kategorie se jedná zatím pouze o doporučení ochranné brýle užít, avšak návrh ČFbU počítá s tím, že v sezóně následující budou povinnými ochrannými brýlemi vybaveni také mladší žáci, a proto doporučujeme pořídit ochranné brýle hráčům i v této kategorii.

Cílem opatření je eliminace zranění oka, způsobené zasažením míčkem či čepelí florbalky, které může mít velmi vážné následky.

Brýle musí být certifikovány IFF (postačuje označení CE), výběr je pak zcela na hráčích/rodičích. Doporučujeme k brýlím, pokud není součástí produktu, pořídit také obal a vybrat takové, které obsahují gumičku kolem hlavy.

Ochranné brýle lze pořídit např. zde: https://www.florbal.com/doplnky/bryle/ 

https://www.sport15.cz/florbal/doplnky-florbal/bryle

 https://www.jednadvacitka.cz/florbalove-doplnky/ochranne-bryle/#!/

V případě dotazů nás neváhejte kontaktovat.


 

 

  Pavel Houska
  (Trenér, klubové akce, PR)
   tým:  přípravka, elévové
   tel. (prim. whats app): 728 888 308
   e-mail: houskaml@seznam.cz