Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Elévové v Táboře bez bodu, ale se ctí

Není každý den posvícení, ale důležité je to nevzdat a bojovat. Stejně jako naši elévové v sobotu 21.1.2023 v Táboře, kde se utkali na turnaji ve druhém koši se čtyřmi týmy.


Elévové v Táboře bez bodu, ale se ctí
Autor: Pavel Houska | Datum: 22.1.2023 - 00:00 | Zhlédnuto: 2411x

Přestože by jeden řekl, že pohrom, v podobě marození a nečekaných omluv, jsme zažili již tolik, že nás nic nepřekvapí, tak i tento turnaj nás dokázal přesvědčit o opaku. Dali jsme dohromady sice 7 hráčů, ale elévové byli zastoupeni 4 hráči, a tak nás přípravka opět musela zachránit. Cesta do Tábora, kde se odehrál turnaj ve 2. koši, byla náročná, neboť jsme se po dlouhé době všichni probudili v zasněženém ránu a sníh nás provázel celý den. Nakonec jsme se všichni sešli ve sportovní hale Kvapilova v Táboře a s odhodláním šli na věc. Čekaly nás týmy z SK Meťák ČB, Strakonic, Tábora a Písku.

První zápas s Meťákem nám bohužel vůbec nesednul, nešlo nám se sehrát a nedokázali jsme si pohlídat protihráče, který toho okamžitě využil a střelil na nechráněnou branku. Pravda je, že jsme hráli jinak, než jsou kluci zvyklí, vzadu jsme nechali starší elévy, kteří bohužel ještě spali, a protože jsme se téměř nedostali do smysluplné šance na střelu, Meťák nás zaslouženě porazil 5:0.

Druhý zápas proti Strakonicím jsme přeházeli sestavu, vzadu jsme střídali 4 hráče, vpředu 2 - Kačka a Honza, a hra nám začala konečně fungovat. Dostali jsme sice dva smolné góly, ale vzhledem k tomu, že hra z naší strany začala mít najednou smysl, nebyl vůbec důvod proč se na výsledek koukat negativně.

Třetí zápas s Táborem byl asi nejlepší zápas turnaje - rychlý, dynamický, měli jsme kopici šancí, skvěle jsme si hlídali hráče, na útoky protihráče jsme reagovali rychlými protiútoky. Všichni makali, gólman chytal pěkně. Zápas skončil pro soupeře 2:1, ale není pochyb o tom, že naše výkonnost šla rapidně nahoru.

Poslední zápas s Pískem byl až do druhé poloviny vyrovnaný, ale jakmile jsme ucítili, že tento soupeř není tak dravý, jak jsme si mysleli, okamžitě nás Písek přesvědčil, že jsme se šeredně spletli. Během chvilky jsme dostali dva góly, které jsme nezvládli vyrovnat či skóré snížit. Přesto jsme hru protihráči viditelně znepříjemňovali. Bohužel jsme nezvládli využít standardních situací, ze kterých jsme stříleli opakovaně na branku soupeře, čímž jsme se připravili o šanci na bod.

Zhodnocení trenéra: ,,Po minulém turnaji se budu opakovat, ale nemůžu nikomu nic vytknout. Samozřejmě, děláme chyby, máme v určitých situacích rezervy, ale to jsou věci, které se postupně budeme snažit odstranit. Ke hře jako takové, kromě zápasu s Meťákem, kde jsme si nehlídali hráče, nemohu říct nic negativního - naopak, všechny chválím, jak jsem dětem řekl také na místě. Ano, nepovedlo se nám zvítězit, ale není každý den posvícení, přesto mne náš herní projev přesvědčuje o tom, že se zlepšujeme a jdeme správným směrem. Děkuji všem rodičům, že dorazili a podpořili nás, a hráčům, že odvedli moc pěkné výkony."

Soupiska: Marek, Turek, Housková, Pokorný, Chadim J., Kučera, Dvořák (G)

Příští turnaj nás čeká ve 3. koši o víkendu 11. - 12. února.

Foto Flickr: https://www.flickr.com/photos/fbcrytiri/albums/72177720305418240