Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

ELÉVOVÉ sehráli poslední turnaj roku v Kaplici

Třetí adventní sobotu, 10.12.2022, jsme strávili v Kaplici, kde nás čekaly čtyři zápasy v rámci 3. koše Jihočeské ligy elévů. Na místo jsme přijeli v 8 hráčích a s odhodláním nedat nikomu nic zadarmo …


ELÉVOVÉ sehráli poslední turnaj roku v Kaplici
Autor: Pavel Houska | Datum: 11.12.2022 - 00:00 | Zhlédnuto: 2660x

Jako první se proti nám postavily Štírky elévky. Nejenže Štírské holky jsou šikovné, ale protože známe naše kluky, museli jsme si vysvětlit, že se nemůžeme kochat krásou protihráček, ale musíme makat, protože holky nás nenechají vydechnout. To se koneckonců potvrdilo, kdy v první části zápasu jsme byli velmi vlažní, vyhýbali jsme se soubojům a holky si nás snadno oběhly, což pro nás znamenalo inkasovaný gól. Naštěstí v průběhu jsme zabrali a srovnali jsme na 3:3. Obrovská smůla pro elévky, pro nás nepopsatelné štěstí, nastala při závěrečném hvizdu rozhodčího, kdy s jeho dozvukem padl do naší branky čtvrtý gól, který však již nebyl uznán.

Ve druhém zápase jsme se střetli s dudáky ze Strakonic, kteří jsou nám velkou výzvou vždy, když se s nimi setkáme. Lehce jsme upravili základní trojice v sestavě a vrhli jsme se na souboj. Důraz i rychlost byla na obou stranách mnohem větší, než v předchozím zápase. Přesto jsme hned v první části nezvládli pohlídat střelu přes půlku hřiště a míč se nám dostal do branky, ani jsme nevěděli jak, což pro nás znamenalo skoré 0:1. Bohužel jsme dlouho nezvládli proměnit šance, do kterých jsme se dostávali, což se naštěstí změnilo a velmi pěkné dva góly nám zajistili remízu 2:2. Cíl byl tedy splněn – neprohrát se Strakonicemi ! :- )

Třetí zápas byl pro nás velkou zkouškou, neboť nás čekal náročný, velký, soupeř - žlutý Jindřichův Hradec, s kterým jsme se již setkali na domácím turnaji. Zápas byl velmi svižný, plný soubojů a šancí na obou stranách. Všichni dali do hry maximum, přesto se nám, po naší velké chybě, kdy jsme poslali přihrávku od naší brány přímo do shluku připravených protihráčů, kteří nečekali a šanci na střelu proměnili, nepovedlo remízu udržet a zápas pro nás skončil 2:3. Ovšem není se za co stydět, Jindřichův Hradec postoupil z turnaje do druhého koše, avšak my víme, že jsme schopni i s takto silným týmem hrát vyrovnaný zápas.

Posledním protivníkem nám byli TJ Hraničáři Malonty, pořádající družstvo, které postihla velká marodka, což se promítlo také na hřišti. V tomto zápase jsme povolili tlak a snažili se trénovat nahrávky a pohyb po hřišti, což pro nás znamenalo jedinou výhru na tomto turnaji. Poklona protihráči za to, že to nezvdali.

Díky patří také všem hráčům, kteří ukázali, že když se soustředí, mohou hrát vyrovnané zápasy i s lepšími týmy. To je pro nás motivací a závazkem do budoucna.

Soupiska: Housková, Marek, Turek – Šesták, Plánský, Čáslava, Štěpán – Dvořák (G)

 Foto: https://www.flickr.com/photos/fbcrytiri/albums/72177720304345697

Příští turnaj nás čeká 8.1.2023 na domácí půdě !