A-tým poprvé v sezóně veze plný počet bodů

Krumlovští hráči udělali veliký krok k záchraně a udržení se tak ve 3. lize. Vše ovšem rozhodne poslední turnaj sezony

Autor: Daniel Sedlák | Datum: 17.4.2011 - 14:10 | Zhlédnuto: 4095x

FK Slovan Jindřichův Hradec

FBC Český Krumlov - FK Slovan Jindřichův Hradec 7:5 (1:1|2:2|4:2)
V prvním zápase na Krumlov čekal neoblíbený soupeř z J. Hradce. Krumlov od roku 2008 nedokázal J. Hradec porazit. Hned od začátku začali domácí velice aktivně, ale opět nedokázali proměňovat vyložené šance. Hradec hrozil z rychlých protiútoků. Ve 14 minutě otevřel skóre hostující M. Majerik. Jenže o 70 vteřin později překvapil brankáře hostí P. Doležal střelou z poza branky. Ve druhé třetině, jak už se stalo zvykem, Krumlov pokračuje v zahazování šancí a tak se ke slovu dostávají opět hosté. V 7 minutě je vyloučen za sekání P. Doležal neuběhne z ní ani celá minuta a zásluhou T. Jandy se dostává J. Hradec opět do vedení. O 23 s později je stav již 1:3, když M. Večeřa potrestal chybu M. Konráda. Odpověď na sebe nenechá dlouho čekat, za 3 vteřin se na brankovišti hostí nejlépe orientuje L. Homolka a záhadným způsobem propasíruje míček až do sítě 2:3. Z lavičky Krumlova se ozve: ,, Proč abychom dali gól, musíme inkasovat?‘‘. Minutu a půl před koncem druhé části zůstává před brankou nikým nehlídán L. Homolka který přesnou střelou k tyči srovnává na 3:3. Ve třetí třetině se hosté ještě nestihli ani rozkoukat a už loví míček ze své sítě. Z levého rohu nahazuje J. Trest míček do brankoviště, ten se od nohy P. Doležala odráží do sítě. A v čase 31:08 R. Fučík přesnou střelou z otočky nasměruje míček do pravého horního rohu a zvyšuje na 5:3. Následující dvě minuty však patří J. Holoubkovi z hostujícího týmu. Nejprve střelou z otočky překvapí domácího brankáře F. Jandu, když mu míček letící těsně nad zemí propadne vedle pravé tyče až do sítě. V čase 33:24 již srovnává na 5:5 a opět střelou z otočky, tentokrát však nedal brankáři nejmenší šanci a vymetl pavučinu v levém horním rohu branky. Nyní to vypadá, že zápas rozhodne jediná branka. Tu nakonec dává J. Ševčík v čase 36:38 a opět střelou z otočky. Krumlov si nepřipouští, že by mohl ztratit vyhraný zápas, jak se to v této sezóně již mnohokrát stalo. A pět minut před koncem přidává pojistku M. Šulc, střelou tahem přibližně z půlky hřiště, naposled rozvlní síť za hostujícím brankářem. V závěru zápasu se na hřišti neděje nic podstatného, oba týmy si postupně vyberou time-out , ale již žádná gólová šance nepřichází. Krumlov tak poprvé poráží J. Hradec se kterým hraje od roku 2008.

BETA United

FBC Český Krumlov - BETA United 9:3 (4:0|3:3|2:0)
Druhý zápas je naprosto rozdílný, Beta od samého začátku přenechává iniciativu domácím. Uběhne pouhá minuta a půl a rozhodčí nařizuje trestné střílení proti hostům. Provinil se J. Matějček bráněním ve hře. J. Ševčík ovšem neproměňuje a tak následuje dvouminutová přesilovka. Beta je až příliš pasivní, ale Krumlov ne a ne trefit branku. Přesilovka končí bez využití, ale hru i nadále ovládají domácí hráči a v čase 5:15 otevírá skóre P. Doležal. Jen o minutu později zvyšuje na 2:0 M. Šulc. A v čase 6:53 rozvlní síť opět P. Doležal. O 90 vteřin později se zapisuje do střelecké listiny L. Homolka a stav je již 4:0. V této části hry to vypadá jako trénink domácích hráčů. Obránci Krumlova si mezi sebou mění několik nahrávek aniž by se Beta pokusila o napadení rozehrávky. A tak pokračuje i druhá třetina. Obránci domácích si vymění 5-6 přihrávek a pak posílají míček na neobsazeného útočníka. V čase 18:41 střílí L. Homolka, jeho střela tahem letí po zemi, v dráze míčku se však nachází plechový kryt (zakrývající díru pro ukotvení volejbalových stožárů), který mění dráhu letu a usměrňuje míček přímo do šibenice Majerovi branky. O minutu a dvanáct vteřin později zvyšuje na 6:0 J. Trest. Krumlov nyní drtí soupeře. Po chybě a rychlém protiútoku se ke slovu dostávají i hosté a V. Ingr snižuje na 6:1. Rázem se Beta probouzí a v čase 23:24 dává další gól V. Ingr. Dvě minuty na to Š. Matějka snižuje již na 6:3. Ale opět přichází rychlá odpověď domácích a navýšení skóre na 7:3, o které se postaral R. Fučík. Na začátku 3. třetiny dostává L. Škarboud trest na dvě minuty za nesportovní chování a je zde další přesilová hra Krumlova. Krumlov však nikam nespěchá, je zde vidět snaha neudělat chybu a nevrátit tak soupeře do zápasu. Domácí kontrolují hru i po skončení přesilové hry, je to velice nezáživná pasáž hry plná přihrávek. V čase 35:57 se do šance dostává P. Trestr je však faulován a rozhodčí nařizuje další testné střílení. Sám postižený nájezd neproměňuje. A ani následná přesilovka gól nepřináší. Po skončení přesilové hry fauluje M. Šulc a Beta tak dostává poslední šanci něco udělat s výsledkem. Ale ani v přesilové hře není schopna dostat domácí pod tlak a v čase 39:35 inkasuje po osmé, trefuje se J. Trest. O minutu a půl později uniká R. Fučík, ale v poslední chvíli je seknut ze zadu, rozhodčí opět zkříží ruce nad hlavou, ale ani tentokrát diváci gól z nájezdu nevidí. V čase 43:36 uzavírá skóre tak jako v prvním zápase M. Šulc. V poslední minutě má ještě dvě obrovské šance dát desátý gól R. Fučík, ale ani jednu nevyužívá. Brankář Krumlova J. Kudláček, který se střídal po třetinách jako v prvním zápase s F. Jandou, nepustil za svá záda ani jeden míček. Zápas tak končí výhrou domácích 9:3.