MUŽI: První tři body letošního roku jsou doma !

První turnaj v novém roce, pořádaný 14.1.2023 v Č. Budějovicích, pro naše chlapy znamenal tři body. Bojovali jsme o ně do poslední sekundy !

Autor: Pavel Houska | Datum: 15.1.2023 - 00:00 | Zhlédnuto: 2343x

Turnaj se konal na SKP v Českých Budějovicích, kde nás v 10:30h čekal tým FK Santos - Jiskra Třeboň a ve 14h pak domácí tým SKP České Budějovice B. Na místě se nás sešlo 8 hráčů a gólman. Na úvod jsme si řekli základní strategii - nedostat 20 fíků, a za tím si všichni tvrdě šli.

Třeboň:

Zápas s Třeboní, která je druhá v tabulce, nám nezačal úplně šťastně, neboť hned v první minutě, než jsme se stihli rozkoukat, jsme dostali první gól, kdy si protihráč dovedl míček až do branky kolem gólmana. "Takhle ne, pojďte něco dělat!", zvolal kdosi z naší střídačky -  a pomohlo to. Obrana nám začala běhat, střely na protihráčovo gólmana lítaly a první míček si našel cestu za brankovou čáru v 9. minutě. Soupeř následně zvedl svůj náskok, ale ještě před koncem první třetiny jsme stihli srovnat na 2:2.

Druhá třetina pak byla v naší režii, obrana makala, útok pálil a střely lítaly. Míček se celkem 4x podíval za záda jejich gólmana, za to náš gólman měl smůlu jen 1. Druhá třetina skončila 4:1 pro nás.

Třetí třetina začínala za stavu 6:3 pro nás a nastoupili jsme do ní s maximálním nasazením, avšak soupeř to rozhodně nevzdal a teprve nyní se probudil a začal hrát florbal. Ať jsme dělali co jsme chtěli, najednou jsme na Třeboň neměli. O tom svědčí i to, že stav po poslední třetině utkání skončil v náš neprospěch 6:7 a Třeboň nás tedy těsně porazila.

SKP Č. Budějovice:

Do druhého zápasu jsme nastupovali s tím, že dneska jsme celkem ve formě a že si ty tři body prostě ulovíme, jinak nejedeme domů! Naše první dva góly ve 4. a 7. minutě tomu odhodlání nasvědčovaly, ale soupeř se probral a v 9. minutě vytrestal naši nepozornost poprvé. Vrátili jsme gól zpět, ale soupeř v poslední minutě první třetiny vstřelil další 2 góly - po první třetině 3:3.

Druhá třetina byla také vyrovnaná, šance byly na obou stranách, věděli jsme jak a kde stát, kde být, kde bude soupeř, ... Chyby na naší straně, na jejich, hra celkem vyrovnaná a skóre po druhé třetině již bylo 7:8 v náš neprospěch.

Třetí třetina, na obou stranách přibývá tlak, vyloučení i akce. Soupeř nám vstřelil ve 43. minutě, 2 minuty před koncem poslední třetiny, gól, kterým se ujal vedení a stav byl 10:9. Ihned poté jsme srovnali na 10:10: Zbývá 1,5 minuty do konce a rozhodčí píská - vyloučení protihráče na 2 minuty! Posilujeme celou pětku a dáváme do hry všechno, poslední síly a odhodlání....,  a půl minuty před koncem se ujímáme vedení ! Teď už jen vydržet, ke konci se míček rozehrává opakovaně u naší branky, nedaří se nám ho vyhodit, zbývá posledních pár sekund, protihráč je najednou všude ..., ale držíme míč a čekáme na závěrečnou sirénu 3, 2, 1, ... Je to tam!

Konečné skóré na tabuli pro nás 11:10 !!

DĚKUJEME VŠEM ! Příště se ukážeme ve Strakonicích, a to 28.1.2022 ;-)